RePublic
Januari 2011
‘Twitteren is een hele kunst’
Ruim eenderde van de gemeenten heeft een twitteraccount, maar slechts een tiental is ook echt actief. Zoetermeer en Spijkenisse gelden als goede voorbeelden. Dat blijkt uit een inventarisatie van de website Gemeente.nu.
Gemeente.nu onderzocht het twittergedrag van de lokale overheid en kwam tot een lijst van 156 gemeenten met een account. Echt actief is slechts een tiental gemeenten, luidt de conclusie. In een lijstje met tips om het medium serieus te gebruiken, wijst de site erop dat twitteren meer moet zijn dan het automatisch doorzetten van de gemeentelijke nieuwsfeed naar Twitter. ‘Wees sociaal en ga “in gesprek”, laat dat niet door een computer gevoerd worden.’
Verder wordt gemeenten afgeraden langdurig onderzoek te doen en dure social media-experts in de arm te nemen. Ga het gewoon doen, is het devies. ‘Het is niet eng en ook niet moeilijk.’ Wel is volgens de site van belang dat op het gemeenteaccount niet vanalles wordt ‘gekwebbeld’, maar dat de berichten inhoudelijk en relevant zijn.


